STEAM savaitė senelio kieme

Kaimas, ūkis, naminiai gyvuliai, pienas, mėsa, kiaušiniai ir dar daug raktinių žodžių, kurie priešmokyklinės grupės vaikams padėjo keliauti po senelio kiemą, eksperimentuoti, stebėti, matuoti, konstruoti, statyti, skaičiuoti ir viską apibūdinti vienu žodžiu – STEAM.

Stebėjome cheminius procesus. Eksperimente naudojome pieną ir obuolių actą – pasigaminome varškę. Taip pat atlikome eksperimentus su kiaušiniu: sužinojome, kada kiaušinis skęsta, kada plaukia, pamatėme, kas atsitiko kiaušiniui užmerkus jį acte – ogi lukštas ištirpo ir galėjome stebėti kiaušinio sandarą.

Sužinojome, kad magnetas traukia metalinius daiktus. Naudodami plastiliną, sąvaržėlę ir magnetą, susikūrėme žaidimą „Parvesk gyvūną į namus“.

Robotai, robotukai.... Apsilankėme išmaniajame pieno ūkyje, kur robotas ne tik šeria ir melžia karves, bet ir veršelius girdo.

Grįžę į mokyklą vaikai statė statinius, matytus ūkyje: fermas, pašarų laikymo dėžes, tiltus, stogų konstrukcijas. Tam naudojo dėžes, pagaliukus, plastiliną, putas. Roboto dar nesukūrėme, bet pabandėme programuoti edukacines bitutes-robotus „Blue-Bot“. Mums padėjo informacinių technologijų mokytoja Edita. Plačiau...

Okseda Naujokienė, priešmokyklinio ugdymo mokytoja