Jungiamės prie tarptautinio eTwinning projekto

Jungiamės prie tarptautinio eTwinning projekto Break down cultural barriers to build intercultural communication (Sugriaukime kultūrinius barjerus, kad sukurtumėme tarpkultūrinę bendrystę)!
Naujausi tyrimai parodė, kad tarpkultūrinis ugdymas padeda mokiniams suprasti bendrumą ir skirtumą, suabejoti santykiniu savo kultūrinio tapatumo pobūdžiu ir plėtoti įvairias perspektyvas. Būtina atkreipti dėmesį į tarpkultūrinį bendravimą ir aptarti kai kuriuos konkrečius metodus ir strategijas, apimančias tokius klausimus kaip mokymasis gerbti savo kultūrą ir dalytis ja su kitais, kartu ugdant gebėjimą būti atviram kitoms kultūroms. Kultūrinio sąmoningumo ugdymas padeda ugdyti stebėjimo jausmą, moko tolerancijos ir laužo kultūrinius stereotipus.
Projektą vykdome kartu su atstovais (mokytojais ir mokiniais) iš Rumunijos (projekto koordinatoriai), Turkijos, Lenkijos, Graikijos, Latvijos, Gruzijos, Ispanijos, Kipro, Norvegijos ir Reunjono salos. Projekte dalyvauja įvairaus amžiaus mokiniai, o mūsų mokyklą atstovauja mokinių komanda, kurią sudaro Eglė Lauciūtė (6 kl.), Barbora Laugalytė (6 kl.), Eimantė Giliūtė (6 kl.), Gustė Laugalytė (6 kl.), Simas Jurkūnas (6 kl.), Julius Noreika (6 kl.), Povilas Laugalys (7 kl.), Nojus Jurkūnas (7 kl.), Gabija Normantaitė (8 kl.), Elinga Laurinaitytė (8 kl.), Vestina Dainauskaitė (8 kl) ir Austėja Stumbraitė (8 kl).
Laikantis projekto darbotvarkėje nurodytų veiklų, jau įvyko projekto dalyvių (mokytojų ir mokinių) registracija eTwinning platformoje, projekto Logotipo kūrimo konkursas, mokinių prisistatymai panaudojant ChatterPix programėlę, pristatymo Cultural shock in Lithuania kūrimas, o spalio 30 d. įvyko nuotolinis projekte dalyvaujančių mokytojų susitikimas, kurio metu buvo aptarta projekto darbotvarkė, vyko mokytojų prisistatymas ir projektinės patirties sklaida, aptarti bendri tikslai bei būsimos veiklos.
Linkime vieni kitiems sėkmės vykdant projektą!

Margarita Bartkienė, anglų kalbos mokytoja
Edita Kazlauskienė, IT mokytoja