Praktinis darbas „Oro taršos nustatymas kerpių metodu Tarailių mikrorajone, bei mokyklos teritorijoje“

Neformaliojo vaikų švietimo “Gamtamatika” užsiėmimo metu atliktas praktinis darbas „Oro taršos nustatymas kerpių metodu Tarailių mikrorajone, bei mokyklos teritorijoje“. Kerpės yra bioindikatoriai, gyvi organizmai, pagal kurių buvimą ar nebuvimą galima nustatyti aplinkos užterštumą. Kerpės auga tik ten, kur švarus oras. Jeigu aplinkoje nesimato nė mažiausio kerpės gniužulėlio, tai rodo, kad oras tikrai užterštas, ypač sieros ir azoto dioksidais.
Tyrinėdami aplinką, mokiniai suprato: jei ant medžių apsigyveno kerpės, tiesiog reikia džiaugtis švariu oru ir jokiu būdu nenaikinti jų, nes gamtai visi jos kūriniai yra reikalingi.

Redutė Klimašauskienė, fizikos mokytoja