Integruota pamoka

Balandžio 12 d. Tarailių progimnazijos aštuntokai lankėsi Tremties ir rezistencijos muziejuje. Čia jiems vyko integruota lietuvių literatūros ir istorijos pamoka ,,Istorinės tiesos atspindžiai tremties literatūroje“. Mokiniams apie trėmimo baisumus, apie gyvenimo ir išgyvenimo sąlygas tremtyje pasakojo muziejininkė – istorijos mokytoja Aušra Norvilienė. Taip pat mokytoja žemėlapyje mokiniams parodė tremties vietas bei supažindino su istoriniais Tauragės krašto tremties faktais.
Kas būdinga temties literatūrai, kokios temos joje analizuojamos pasakojo Arnas Budginas, o Goda Barčauskaitė prisiminė skaitytus literatūros kūrinius ir aptarė vertybes bei dalykus, padėjusius žmonėms išgyventi sudėtingose gyvenimo situacijose. Karina Nausėdaitė pasidalino savo prisminimais: papasakojo, kaip jos senelio tėvai buvo ištremti ir ką reikėjo išgyventi mažam berniukui, likusiam be tėvų.
Pamokos metu mokiniai taip pat apžiūrėjo muziejaus eksponatus, parvežtus iš įvairių tremties vietų.

Audronė Norkaitytė-Žiauberė, lietuvių kalbos mokytoja